
600.000 bomen voor de twaalf speelsteden
De UEFA komt met een genereuze aanbieding aan de twaalf speelsteden van het EK 2020. Er worden namelijk in totaal 600.000 bomen geschonken aan de steden. Dit alles heeft te maken met de hoge CO2 uitstoot die voortkomt uit het logistieke plaatje van het toernooi.
Verhoogde CO2 uitstoot
Het zestigjarige bestaan van het EK brengt een unieke opzet met zich mee. Het toernooi wordt namelijk gespeeld in twaalf verschillende landen. Dit betekent dan ook dat er veel gereisd gaat worden door spelers, officials en fans. De CO2-uitstoot zal dan ook veel hoger liggen dan bij eerdere edities van het Europees Kampioenschap. Naar schatting is de uitstoot 405.000 ton CO2 tijdens het EK in 2020.
🌲🌳🌲 UEFA will plant 600,000 trees across the 12 host countries of @EURO2020 and invest in renewable energy projects to offset carbon emissions from travel to matches.
🌍 More info 👉 https://t.co/UmL42dXXZL pic.twitter.com/alxPH0xEwq
— UEFA (@UEFA) 24 september 2019
Waarom bomen?
Met de schenking van 600.000 bomen hoopt de UEFA het toernooi een extra feestelijk tintje te geven. Daarnaast moet het de CO2 uitstoot compenseren, voor zover mogelijk dan. Amsterdam kan, net als de andere speelsteden, op zo’n 50.000 bomen rekenen, afkomstig van de UEFA. Het is nog niet bekend waar Amsterdam de bomen gaat planten.
De voetbalunie UEFA voelt zich door het EK 2020 verantwoordelijk voor de zware belasting van het klimaat. Met de bomenschenking wordt er geïnvesteerd in een duurzaam en ecologisch project.